Basketbol Sahası

Haz 14, 2017 BLOG

Günümüzde basketbol sporunun ne kadar önemli olduğunu hatırlatarak özellikle de dünya genelinde rakiplerinin fazla olduğunu görmekteyiz. Sıçrayarak yapılan bir spor dalı olduğu için top yardımı ile potaya atılan sayıların fazla olması ile kazanılmaktadır. Bu spor dalında yer alan yüzlerce dünya devi olmasından dolayı oyun alanlarının da bir o kadar kaliteli ve başarılı olması gerekir. Sporcunun yorulmaması ve aynı zamanda topun daha iyi sıçramasını sağlayabileceği için Basketbol Sahası olarak tercih edilen zemin ürünleri akrilik veya poliüretan olabilir. Bu ürünler yumuşak ve esnek yapılara sahip olmasından dolayı da düşme esnasında oyuncuya veya sporcuya zarar vermemektedir. Daha doğrusu sert zeminlerle kıyasladığımız zaman bu zeminlerin daha başarılı olduğunu görebilmekteyiz.

Kapalı alanlarda ve açık alanlarda kullanılmakta olan ıslak zemin kaplamaları geçmişten günümüze kadar milli spor dallarında da kendilerini gösterebilmektedir. O günlerden itibaren kullanım alanları daha da genişleyerek bizlere kolaylıklar sunmaktadır. Isıya ve darbelere dayanıklı olarak özel bir şekilde üretilen bu zeminler söz konusu olan Basketbol için de daha bir ayrıcalıklı olabilir. Orta katmanında yer alan koruyucu tabakası sayesinde sporcunun daha iyi atlamasını ve zıplamasını sağlayarak ayrıca bacak ve bellerde oluşabilecek ağrılarında önüne geçebilmektedir. Yani son derece sağlıklı olduğu kadar bir de son derece başarılı çalışmalara imza atabilmektedir. Önemli olan uygulanacak olan alana karar verilmesi ve uygun zemine sahip olmasıdır.

Sert zeminlerin daha sağlıklı hale getirilmesi için geliştirilen zemin kaplamaları aynı zamanda spor dalları içinde kullanılmaktadır. Hem açık alanlar için uygun olan, hem de kapalı alanlar için uygun olan bu malzemeler tüm hava geçişlerinde de beklenilen performansları sergileyebilmektedir. Estetik ve ekonomik olarak adlandırılan ve istenildiği takdirde renk seçeneklerinden de faydalanılabilen Basketbol Sahası alt zeminleri tatbikîde özel olarak tasarlanmıştır. Kayma yapmayan, toz barındırmayan, temizlik ve bakım gerektirmeyen, yıpranmayan veya deformasyona uğramayan başarılı ve kaliteli aynı zamanda uzun yıllar boyunca kullanılabilen bir üründür. Unutmayın alt zemin tercihleri beklentilerin karşılanabilmesine göre değişebilmektedir. Yani ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz.

ile b2badmin