Voleybol Sahası

Haz 14, 2017 BLOG

Günümüz şartlarında açık ve kapalı alanlarda tercih edilen ıslak zemin kaplamaları oldukça kullanışlı hale gelmektedir. İlk olarak çocuk oyun alanlarında ve parklarında tercih edilerek tepkilerin ne yönde olacağı tespit edilirken çok daha kullanışlı olduğu anlaşılmıştır. Yani sert zeminin insan vücuduna daha fazla zarar verdiği bilindiği üzere artık sert zeminlerin daha yumuşak hale gelmesi sağlanmaktadır. Oyun parklarının yanı sıra daha geniş alanlarda da uygulandığını belirterek özellikle de her zaman merak ettiğimiz Voleybol Sahası zemin çeşitlerinde de aktif rol oynamaktadır. Söz konusu olan spor olunca sporun yapılacağı alanların çok kaliteli ve çok başarılı olması gerekmektedir. Yani hem seyirciyi mutlu edecek, hem de sporcuyu rahat ettirecek alt zeminler kullanılmaktadır.

Birden fazla renk seçeneği bulunan ve oynanacak olan sporun özelliğine göre özellikleri belirlenebilmektedir. Söz konusu olan spor dalımız için yani Voleybol Sahası daha çok koşarak ve zıplayarak yapılan bir spor olduğu için burada sporcuların zarar görmemesi sağlanmaktadır. Akrilik zemin tam da isteklerin karşılanabileceği bir zemin çeşidi olduğu için bu tarz spor dallarında tercih edilmektedir. Yumuşak ve esnek yapısı sayesinde sporcuların daha rahat hareket etmesini sağlayarak bir de oluşabilecek bacak ve bel ağrıların ortadan kalmasına yardımcı olabilir. Güneş ışınlarına dirençli olan ve her türlü hava şartlarına dayanıklı olarak üretiliyor olması ise ürünün yani zeminin çok daha uzun yıllar boyunca kullanmayı hedeflemektedir.

Çok amaçlı olarak alt zeminlerde kullanılması uygun görülen bu zemin kaplamalar toz barındırmadığı kadar özel bakım ihtiyaçlarına da düşkün değildir. Kayma yapmayan, oldukça rahat yürümeyi veya koşmayı sağlayan istenildiği takdirde de renk seçeneklerine sahip olunabilecek sıra dışı malzemedir. Yıpranmalara, deformasyonlara karşı dayanıklı olmasında da oldukça başarılıdır. Kullanım alanları olarak birden fazla seçeneklere sahip olduğu için açık veya kapalı olan tüm Voleybol Sahası için kullanılabilmektedir. İstenilen tercihlere göre zemin üzerinden 2 veya 3mm kadar daha kalın döşenebilmektedir. Bu çalışmalar dünya standartlarına uygun olabilecek şekilde tasarlanacağı için spor dalının da en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesine yardımcı olmaktadır.

ile b2badmin