Poliüretan Zemin

Haz 14, 2017 BLOG

Günümüzde teknolojinin gelişme göstermesi ile birlikte yeniliklerinde hayatımıza girdiğini görebilmekteyiz. Yani her alanda ve dalda inanılmaz değişiklikler yaşanırken bir de meydana getirilen farkındalıklar da görülmeye değer güzelliklerdedir. Özellikle iç ve dış alanlar için tercih edilmekte olan zemin kaplama çeşitlerinin çoğaldığını görerek günden güne de kendini yenilediğini görebilmekteyiz. Özellikle ülkemizin dört bir tarafında Poliüretan Zemin tercih edilerek en çok satılan ürün olarak bilinmektedir. Kullanım alanlarına göre birden fazla tercih yapabileceğiniz seçenekleri ise mat, parlak veya renkli yüzeyler olabilmektedir. Dediğimiz gibi hem iç alanlarda, hem de dış alanlarda gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Güneş ışınlarına karşıda koruyucu olduğunu belirtmek isteriz.

Kimi zaman koridorlarda uygulandığını görerek, kimi zamanlarda da iş makinalarının daha rahat çalışması için bulundukları alanlara uygulanabilir. Yani fabrikaların imalat bölümlerinde tercih edilebilir veya evimizin bahçesinde tercih edebiliriz. Her türlü aşınma ve deformasyonlara karşı dayanıklı olan Zemin Poliüretan kullanıcıları tarafından da büyük beğeni kazanmıştır. Yani bir günlüğüne değil uzun yıllar boyunca bozulmadan kullanabileceğiniz bir zemindir. Her şeyden önemlisi kolay temizlik sağlayarak hijyen bir ortam oluşmasına zemin hazırlayabilir. Estetik ve sıra dışı görünümü ile de göz kamaştırmaktadır. Kaymaz zemin özelliği sayesinde de bakım maliyeti gerektirmeyecektir. Matlaşmayan, çatlamayan ve ultraviyole ışınlara karşıda dayanıklıdır. 90 ile 30 derece sıcaklıklara da dayanabilmektedir.

Toz tutmayan özelliği ile bulunduğu alanlarda harikalar yaratan zeminimiz tüm dünya genelinde büyük bir keyif ile kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalara göre son yılların en başarılı ürünü olarak en çok satılan ürünleri arasındadır. Tercih edilmesi kadar uygulanması da bir o kadar kolay olan Poliüretan için ilk olarak zemin etütü yapılmakta ve sonrasında da hazırlık çalışmaları yapılmaktadır. Kapalı alanlarda örnek vereceğimiz basketbol sahalarının alt zeminlerine döşenerek meydana çok güzel görüntüler çıkmaktadır. Bunlarla da sınırlı kalmayarak hastane koridorlarında, müstakil evimizin açık alanlarında uygulama sağlayabileceğiz. Söz konusu olan durum uygulamanın yapılabileceği alanın şartlara uygun olması veya şartlara uygun hale getirilmesi durumudur. Bunlar halledildikten sonra ise gerisi çok daha kolay olarak halledilmektedir.

ile b2badmin