Kauçuk Zemin

Haz 14, 2017 BLOG

Darbelere karşı yüksek dirençli olan bu ürün özellikle de sosyal yaşantımızda çok fazla karşılaştığımız bir durumdur. EPDM olarak adlandırılan hatta ve hatta diğer adı ile de etilen propilen monomer olarak bilinmektedir. Ülkemizde olduğu kadar ülke genelinde de çok fazla kullanılmakta ve insan canlısı olan bir üründür. Yapacağımız ilk açıklamalar arasında ilk olarak çocuk oyun parklarını ele alabiliriz. Bildiğiniz gibi çok eskilerde çocuk oyun alanları direk toprak üzerine kurulmaktaydı. Bundan dolayı d çocukların en ufak bir dikkatsizliklerinde çok büyük zararlar yaşanabilirdi. Bunların önüne geçmek ve hatta daha temiz bir çevre edinebilmek için Kauçuk Zemin uygulanmakta ve kullanılmaktadır diyebiliriz.

Koruma özellikleri arasında yer alan darbeye karşı etkili ve esnek yapısı yer almaktadır. Yani kullanımı ve uygulanışı bakımından da oldukça kolay olmaktadır. Piyasada en çok üretilen ve satılan ürünler arasında ilk sırada yer alarak sağlıklı bir yaşam sunabilmektedir. İsterseniz bireysel olarak, isterseniz de kurumsal olarak Kauçuk Zemin Kaplama kullanarak yaşam alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz. Her ne kadar ilk olarak çocuk oyun parklarını ele almış olsak bile aslında birden fazla kullanım alanları bulunmaktadır. En önemlisi de üst geçitlerin daha sakin ve daha güvenilir bir hal alması için zemin tabanına uygulanarak zorlu hava şartlarında da tedbir alınmaktadır. Yani kaymayı ve düşmeyi önleyerek dikkatli bir yürüyüş alanı oluşturabilir.

Yazın ve kışın özellikle de karlı havalarda oldukça işe yaramaktadır. Zeminin kayganlığını gidererek hareketlerin daha sağlam uygulanmasını sağlamaktadır. Vereceğimiz bir diğer örneklerden bir tanesi de toplu konutlarda yer alan apartman girişlerinde ki rampa yolların bu malzeme ile kaplanması güzel sonuçlar getirmektedir. Hem küçükleri, hem de büyükleri hatta ve hatta yaşlıları dahi rahat ettirebilmektedir. Düşme esnasında sert zemine denk gelmeyeceğinden dolayı hasarlarında minimuma indirildiği gözlemlenmiştir. Satın almak, yerinde uygulamak veya rakamsal konularda bilgi almak amacı ile Kauçuk Kaplama işlemi oldukça karlı görülmektedir. Yaşam kalitesinin bir tık daha yukarıya çıkmasını sağladığından dolayı çevreye vermiş olduğu görsellik açısından da beğeni toplayabilmektedir.

ile b2badmin