DÖKME KAUÇUK ZEMİN

Dökme Kauçuk Zemin

Dökme kauçuk zemin kaplama ürünümüz darbe emiciliği ve yaralanmalara karşı koruyucu yapısının dışında dekoratif ve tasarımsal bir ürün olması hasebi ile en çok tercih edilen zemin kaplama türüdür.

Ağırlıklı olarak çocuk oyun parkları, atletizm pistleri, yürüyüş yolları ve spor saha zeminlerinde (basketbol, voleybol, futbol, tenis kortları) kullanılan zemin kaplama ürünümüzdür.

Yerinde dökme kauçuk, uygulanışı itibari ile zeminde istediğiniz desen yada tasarıma imkan verir. Firmanızın logosunu yada okulunuzun bahçesinde gök kuşağını görmek isterseniz hiç düşünmeden dökme kauçuk uygulamamızı tercih edebilirsiniz.

Hijyeniktir ve sağlıklıdır, temizliği pratiktir, ve kaymaz yüzeyi sayesinde güvenle tercih edebilirsiniz. Çocuklarınızı ve sporcularımızı düşme ve kas zedelenmelerine karşı koruyan bir zemin kaplama türüdür.

Dökme Kauçuk Zemin Kaplama Çeşitleri
Dökme Kauçuk Zemin

1. EPDM Granül + SBR Granül Dökme Kauçuk Sistemi
2. SBR Granül Dökme Kauçuk Sistemi

Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dökme Kauçuk zemin kaplaması beton zeminin düzgün ve pürüzsüz şekilde temizlenmelidir, akabinde yüzeye bir kat primer (astar) uygulaması yapılarak zemin ile malzeme arasında bağlayıcı ve tutucu etki gösterir.
Primer astarın üzerine, mikser yardımı ile kauçuk granüller ve uygun oranda poliüretan binder karıştırılır. Bu karışım primer astarın üzerine daha öncesinde belirlenen kalınlıkta serme işlemi yapılarak uygulanır.

Dökme Kauçuk Zemin

Dökme Kauçuk Zemin Uygulanışı Nasıl Yapılır ?

Sbr Kauçuk Granül , Poliüretan bağlayıcı ve boya pigmentlerinin birleşimi ile hamur haline getirilip, hazırlanan hamur kıvamında ki granüllerin uygulama türüne göre uygun makine veya teçhizat yardımı ile beton zemin üzerine uygulanmasıdır.

SBR +EPDM Dökme Kauçuk Zemin Nasıl Uygulanır

Beton zeminin düzgün ve pürüzsüz şekilde temizlenmelidir, akabinde yüzeye bir kat primer (astar) uygulaması yapılarak zemin ile malzeme arasında bağlayıcı ve tutucu etki gösterir. Alt katmanın da gerekli bileşenler ile karıştırılmış SBR kauçuk granüller uygulanırken, üst katmanında yine gerekli bileşenler ile karıştırılmış EPDM granül kauçuklar serilme işlemi ile birlikte uygulanır.

EPDM malzeme doğal bir ürün oluşu ile renk atması yapmaz, sağlık açısında zararsızdır.

Genel Kullanılan Ölçüler

EPDM Dökme Kauçuk Ölçüleri —- 8+5mm – 8+7mm – 10+5mm – 13+7mm – 15+5mm

SBR Dökme Kauçuk Ölçüleri    —-   12mm – 15mm – 20mm – 25mm – 30mm

Dökme Kauçuk Zemin Kaplama Fiyatları

Dökme Kauçuk Zemin Kaplama Fiyatları metraja, malzemenin kalitesine, et kalınlığına ve kullanım amacına göre değişmektedir. Bu neden doğru malzeme ve fiyat için lütfen satış temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.