DÖKME KAUÇUK

Dökme kauçuk zemin kaplama ürünümüz darbe emiciliği ve yaralanmalara karşı koruyucu yapısının dışında dekoratif ve tasarımsal bir ürün olması hasebi ile en çok tercih edilen zemin kaplama türüdür.

Ağırlıklı olarak çocuk oyun parkları, atletizm pistleri, yürüyüş yolları ve spor saha zeminlerinde (basketbol, voleybol, futbol, tenis kortları) kullanılan zemin kaplama ürünümüzdür.

Yerinde dökme kauçuk, uygulanışı itibari ile zeminde istediğiniz desen yada tasarıma imkan verir. Firmanızın logosunu yada okulunuzun bahçesinde gökkuşağını görmek isterseniz hiç düşünmeden dökme kauçuk uygulamamızı tercih edebilirsiniz.

Hijyeniktir ve sağlıklıdır, temizliği pratiktir, ve kaymaz yüzeyi sayesinde güvenle tercih edebilirsiniz. Çocuklarınızı ve sporcularımızı düşme ve kas zedelenmelerine karşı koruyan bir zemin kaplama türüdür.

Dökme Kauçuk Zemin Kaplama Sistemi Çeşitleri

1. EPDM Granül + SBR Granül Dökme Kauçuk Sistemi
2. SBR Granül Dökme Kauçuk Sistemi

Dökme Kauçuk Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dökme Kauçuk zemin kaplaması beton zeminin düzgün ve pürüzsüz şekilde temizlenmelidir, akabinde yüzeye bir kat primer (astar) uygulaması yapılarak zemin ile malzeme arasında bağlayıcı ve tutucu etki gösterir.
Primer astarın üzerine, mikser yardımı ile kauçuk granüller ve uygun oranda poliüretan binder karıştırılır. Bu karışım primer astarın üzerine daha öncesinde belirlenen kalınlıkta serme işlemi yapılarak uygulanır.